Lenka Bradáčová rozhovor:
Některá rozhodnutí soudu asi nikdy nepochopím...

U 22. Stolu pro tři nám poskytla vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová rozhovor o hledání světla na konci tunelu, zametání pod koberec a spravedlnosti, která už není spravedlností.  :-)

PODPOŘTE MOU DALŠÍ TVORBU A UVIDÍTE I BONUS K ROZHOVORU!  ;-)

Poslouchej Stůl pro tři jako podcast!  :-)

Přímý odkaz na podcast s Lenkou Bradáčovou: iTunes, Google Podcasts, Spotify

Lenka Bradáčová rozhovor u Stolu pro tři

V rozhovoru s Lenkou Bradáčovou vypátráme například například:

– Proč má justice největší důvěru ve státech, kde se lidé nejméně soudí03:15

– Co by se podle ní mělo v justici pískat26:09

– Jak reaguje, když jí lidé v samoobsluze vyprávějí teskné příběhy svých nespravedlností – 1:05:39

– Proč není jako žena zastánkyní genderové vyváženosti1:25:22

Je dobře známo, že Lenka Bradáčová rozhovor moc často nedává.  O to větší byla moje radost, když se podařilo s ní ke Stolu pro tři konečně usednout, byť to trvalo dlouhé tři roky.  Původně mi totiž přislíbila Lenka Bradáčová podcast už v létě 2018, kdy měla na Fildě přednášku v rámci celodenní kriminalistické akce Místo činu: Praha.  Ale na některé věci se zkrátka vyplácí si počkat a dobrá věc se nakonec podařila!  :-)

Na začátku rozhovoru jsme navštívili paralelní vesmír, ve kterém se Lenka Bradáčová nestala vrchní státní zástupkyní, nýbrž učitelkou, jak o tom byla dlouhá léta přesvědčená – dostala příležitost oznámkovat českou spravedlnost.  :-) Následovala témata jako důvěra v justici, nespravedlnost, profesní neschopnost či mediální obhajoby.

V časech, kdy ještě kavárny i kadeřnictví (což se projevilo na našich hárech) musely mít zavřeno nás v prázdné Kavárně Hlína v Kampusu Hybernská společně natáčeli Kuba Křenek a Pavel Kolouch.  :-)  Podcast jsme natočili 12. dubna 2021.

Přejeme příjemné sledování!  :-)

JUDr. Lenka Bradáčová, Ph.D.

vrchní státní zástupkyně

Rozhovor s Lenkou Bradáčovou měl opravdu široký záběr a došlo i na velmi citlivá témata

Od roku 2012, od kdy je JUDr. Lenka Bradáčová vrchní státní zástupkyně, přitahuje tato žena mnoho pozornosti a respektu.  Díky své pověsti neústupné a neúplatné státní zástupkyně si vysloužila přezdívku „Cattani v sukních“, přestože nosí téměř výlučně kalhoty.  :-)  Dozorovala několik ostře mediálně sledovaných kauz, včetně kauzy Davida Ratha. Důležitost své role vnímá nejen ve smyslu zastupování státu, ale také z hlediska komunikace mezi justicí a veřejností. Místní příslušností vede Lenka Bradáčová vrchní státní zastupitelství v Praze.

Přestože v médiích působí opravdu neúprosně, z drobných záblesků se dá odvodit, že pod drsnou skořápkou se může skrývat ještě trochu jiná Lenka Bradáčová.  :-)  V poslední době se objevilo mnoho spekulací na téma, zda by mohla být do budoucna Lenka Bradáčová prezidentka, ona se však k této možnosti (na záznam) nevyjadřuje.  :-)

Citáty z rozhovoru

(Sledujte nás na Instagramu pro další zajímavé citáty ;-))

Klikněte na obrázek myší pro zvětšení

Podělte se o příspěvek s přáteli, budou rádi! :)

Facebook
Twitter
Email
LinkedIn
Cyklus rozhovorů „Stůl pro tři“ je realizován díky velmi milé spolupráci projektu Neurazitelny.cz a Kampusu Hybernská