Václav Moravec - Politická kultura v ČR

Oblíbený moderátor Václav Moravec a jeho přednáška „Politická kultura v ČR“ o kreativních pravdách, hostech vyhozených z Otázek a tančících moderátorech. :-)

Poslouchej Večery na FF UK jako podcast!  :-)

Přímý odkaz na podcast s Václavem Moravcem:  iTunes, Google Podcasts, Spotify

Politická kultura v ČR a její vývoj

V přednášce Václava Moravce se dozvíte například:

– Kdo skutečně stvořil Andreje Babiše (a ani Václav tomu původně nemohl uvěřit) – 21:36

– Kterých miliardářů si opravdu váží a u kterých je naopak stran jejich majetku skeptický35:25

– Kde si politici velmi nenápadně a nepozorovaně testují, kam až můžou zajít1:07:32

– Co ho hodně mrzí u žen v politice (a není to jejich počet) – 1:53:23

Přednáška „Politická kultura v ČR“ se odehrála 25. listopadu 2019 a bylo to pro nás velké jubileum — šlo totiž o krásný kulatý XX. Večer na FF UK, takže bylo jasné, že to chce nějakého hosta par excellence.  A Václav v tomto směru rozhodně nezklamal!  :-)  Sice ho nejdřív (jako už mnoho hostů před ním — nechápu proč :-)) překvapila vysoká účast, ale pak už byl jako ryba ve vodě.  Na přednášku si vymezil pouhých 30 minut, neboť chtěl co nejvíce času věnovat diskuzi s posluchači — a ta se mimořádně vydařila!  Zjistili jsme díky ní například proč odhaluje před vysíláním Otázek Václav Moravec plat některým politikům, zda by si troufnul na moderování MS v ledním hokeji či že je nečekaně talentovaným imitátorem politických osobností.  :-)

O vstupenky na přednášku se tentokrát strhla doslova bitva a celá kapacita posluchárny 209 Fakulty elektrotechnické ČVUT se vyprodala za méně než 24 hodin.  Byl to náš pátý a zároveň (netušeně) poslední Večer v přednáškovém azylu na ČVUT po dobu rekonstrukce Velké auly, neboť prosincovou přednášku jsme nakonec museli zrušit. Kameru tentokrát držel pevně v rukou a o následný střih se postaral Kuba Křenek, kterému patří obrovský dík spolu se všemi skvělými kolegy z ČVUT, díky kterým jsme těch náročných šest měsíců měli kde přednášky složit.  :-)

Přejeme příjemné sledování!  :-)

PhDr. Václav Moravec, Ph.D. et Ph.D.

moderátor, redaktor a vysokoškolský pedagog

Přednáška i následné otázky na Václava Moravce přinesly mnoho pozoruhodných momentů
Přednáška i následné otázky na Václava Moravce přinesly mnoho pozoruhodných momentů

Věděli jste, že je Václav Moravec moderátor?  ;-)  Touhle „novinkou“ vás asi nepřekvapíme, ale co třeba informace, že pochází z podhůří Orlických hor, které ho ve velké míře ovlivnilo do budoucího života (jak jsme zjistili v přednášce) a kde i začínal se svou kariérou?  A že je to kariéra velmi barvitá: mohli jste se s ním setkat na rádiích Český rozhlas, Evropa 2, Frekvence 1, Impuls nebo dokonce v české sekci rádia BBC, za kteréžto působení získal ocenění Novinářská křepelka.  Je také držitelem hned čtyř cen TýTý pro nejoblíbenější osobnost televizní publicistiky. Ve volném čase rád chodí na procházky se psem, zahradničí a včelaří.

Zásadním milníkem jeho mediálního působení se stal rok 2004, kdy Česká televize začala vysílat nedělní debatu „Otázky Václava Moravce“ (OVM), kde si Václav svým nekompromisním a na faktech založeným přístupem rychle získal přízeň široké základny diváků.  V roce 2015 pak přibyla ještě Václavova „psychohygiena“, jak v přednášce označil pořad „Fokus Václava Moravce“ — od té doby tedy moderuje pro ČT Václav Moravec pořady dva. Za své hlavní pedagogické působiště pak zvolil Václav Moravec FSV UK, kde zároveň vystudoval a také zde momentálně působí jako předseda Akademického senátu.

Citáty z přednášky

(Sledujte nás na Instagramu pro další zajímavé citáty ;-))

Klikněte na obrázek myší pro zvětšení

Podělte se o příspěvek s přáteli, budou rádi! :)

Facebook
Twitter
Email
LinkedIn
Přednáškový cyklus Večery na FF UK je realizován na Filozofické fakultě UK v rámci projektu Neurazitelny.cz
Tato přednáška se vzhledem k rekonstrukci Velké auly FF UK uskutečnila na FEL ČVUT. Moc děkujeme za přednáškový azyl!  :-)