Ludmila Čírtková rozhovor:
Geniální superzločinci mají
s Mirkem Dušínem jedno společné...

U 23. Stolu pro tři nám poskytla forenzní psycholožka Ludmila Čírtková rozhovor o morálních bankrotech, nekompetentních nápadnících a nedávno otevřené Pandořině skřínce.  :-)

Poslouchej Stůl pro tři jako podcast!  :-)

Přímý odkaz na podcast s Ludmilou Čírtkovou: iTunes, Google Podcasts, Spotify

Ludmila Čírtková rozhovor u Stolu pro tři

V rozhovoru s Ludmilou Čírtkovou odhalíme například:

– Kolik je ve vašem okolí totálně nečestných lidí (i když se to snaží maskovat) – 03:21

– Co zoufale potřebují slyšet všechny oběti trestných činů (stačí jen tři slova!) – 35:02

– Proč jsou spokojené vztahy stále vzácnější a ještě jich bude ubývat – 51:50

– Jak rozeznat falešnou oběť od pravé a proč bychom se to měli rychle naučit – 1:05:11

První část rozhovoru se točila kolem klaďasů a záporáků, oběma skupinám jsme nahlédli do myšlenek. Také jsme se dozvěděli, proč nás tolik fascinuje zločin a zda máme skutečně přečtené naše blízké.  Druhou část podcastu jsme věnovali obětem a jejich nelehkému postavení v rodině i společnosti, přičemž nejčastěji v této souvislosti zmiňovala Ludmila Čírtková domácí násilí.

Perličkou ze zákulisí je, že mi Ludmila Čírtková podcast přislíbila už v roce 2017 po své přednášce v rámci Večerů na FF UK.  Byla vůbec prvním hostem Večerů, na kterého jsem se obrátil se svým nesmělým dotazem, zda bychom spolu mohli natočit ještě rozhovorové pokračování.  Nicméně historicky první Stůl pro tři jsme natočili až v létě roku 2018 a Ludmila Čírtková k němu usedla po dlouhých pěti letech – ale čekání se vyplatilo!  :-)

 Po dlouhatánské osmiměsíční natáčecí pauze jsme se nemohli dočkat, až opět usedneme ke stolu Kavárny Hlína v Kampusu Hybernská a pustíme se do povídání.  :-)  Podcast jsme natočili 17. února 2022, role kameramana, režiséra a diskutéra v jedné osobě se opět ujal Pavel Kolouch.

Přejeme příjemné sledování!  :-)

doc. PhDr. Ludmila Čírtková, CSc.

forenzní a policejní psycholožka

Rozhovor s Ludmilou Čírtkovou
I když se rozhovor s Ludmilou Čírtkovou dotkl mnoha citlivých témat, našlo se v něm i místo pro humor a zábavu

Ludmila Čírtková je nepřehlédnutelnou postavou české forenzní psychologie a policejní psychologie.  Coby soudní znalkyně pomáhá objasňovat a vyšetřovat nejrůznější trestné činy. Mnoho let působila na Policejní akademii, nyní přednáší na Právnické fakultě UK.  Ač by se mohlo zdát, že má ze své praxe Ludmila Čírtková forenzní psychologie až nad hlavu, ve volných chvílích se ráda podívá na kriminální či detektivní seriály, neboť ty správné detektivky – jak sama říká – vždycky končí dobře.

O prakticky všech oborech své odborné činnosti napsala Ludmila Čírtková knihy, za všechny zmiňme tituly „Domácí násilí“ z roku 2002, „Forenzní psychologie“ z roku 2004 a „Policejní psychologie“ z roku 2006.  Své poznatky z oboru viktimologie se Ludmila Čírtková snaží uplatňovat v organizaci Bílý kruh bezpečí, která se zaměřuje na pomoc obětem trestných činů.

Citáty z rozhovoru

(Sledujte nás na Instagramu pro další zajímavé citáty ;-))

Klikněte na obrázek myší pro zvětšení

Podělte se o příspěvek s přáteli, budou rádi! :)

Facebook
Twitter
Email
LinkedIn
Cyklus rozhovorů „Stůl pro tři“ je realizován díky velmi milé spolupráci projektu Neurazitelny.cz a Kampusu Hybernská