V dnešním podcastu nám poskytl lovec hackerů Jindřich Karásek rozhovor o pyramidách bolesti, temných cibulích a kognitivních protijedech…
Poslouchej Stůl pro tři jako podcast! :-)
PODPOŘTE MOU DALŠÍ TVORBU A UVIDÍTE I BONUSY K ROZHOVORŮM! ;-)
Přímý odkaz na podcast s Josefem Holým: iTunes, Google Podcasts, Spotify
V rozhovoru s Jindřichem Karáskem objevíme například:
– Jak získat znalosti z knížek, aniž byste je četli – 17:51
– Má Čína konkrétní plán, jak ovládnout svět? – 48:05
– Pomůže mi umělá inteligence dostat holku do postele? – 1:20:15
– Bojové umění ve službách propagandy – 2:18:58
Rozhovor jsme započali otázkou, co je na nás z pohledu hackera vlastně nejzajímavější. Pokračovali jsme přes základy osobní kyberbezpečnosti až k mezinárodnímu zločinu, který v kyberprostoru vydělává obrovské částky a zlaté časy mu přinesly kryptoměny.
Následně jsme zjistili, jak nahlížet hackerům do hlav při jejich lovu, i co by se muselo stát, aby polovina hackerských triků a manipulací přestala fungovat. Odhalili jsme, jak může bojové umění fungovat coby nástroj propagandy či proč znát své vnitřní démony.
Podcast s Jindřichem Karáskem jsme natočili 13. února 2024.
Přeji příjemné sledování! :-)
lovec hackerů
Když řeknu, že je Jindřich Karásek hacker či spíše etický hacker, začne se trochu ošívat. Má raději označení lovec kybernetických hrozeb, i když to samozřejmě nezní tolik sexy jako rozhovor s hackerem. Jeho hlavní prací je monitorování kybernetických útoků a jejich předcházení.
V současnosti pracuje Jindřich Karásek pro mezinárodní společnost vyvíjející antivirový software. Ve volných chvílích občas bez nároku na odměnu pomáhá lidem, kteří podcenili svou kyberbezpečnost a postihl je kyberútok. Na téma jak se bránit na internetu už natočil Jindřich Karásek podcast v několika pořadech, ne však neurazitelných!
Podělte se o příspěvek s přáteli, budou rádi! :)