Josef Holý - Lapeni v sociálních sítích

Odborník na umělou inteligenci Josef Holý a jeho přednáška o všemocných tvůrcích budoucnosti, superpočítačích v našich kapsách a boji o naše mozky…   :-)

Poslouchej Večery na FF UK jako podcast!  :-)

Přímý odkaz na podcast s Josefem Holým:  iTunes, Google Podcasts, Spotify

Lapeni v sociálních sítích

V přednášce Josefa Holého rozmotáme například:

– Jak vytvořit absolutní hit z písničky, která se nikomu nelíbí13:38

– Které titěrné detaily v pár obrázcích rozhodují o budoucnosti Evropské unie – 31:44

– Proč je factchecking bohužel planou nadějí pro boj s dezinformacemi – 1:02:06

– Jaká časovaná bomba tiká uvnitř virtuální měny Bitcoin1:32:52

Nutno říct, že ani na Filozofické fakultě sociální sítě prezentace Josefa Holého vůbec nešetřila.  Dozvěděli jsme se o všemocných algoritmech, které nejen že třídí obsah, který k nám na sítích doputuje, ale také dokáží velmi chytře pracovat s emocemi, aby nás na sítích udržely co nejdéle – což je, jak jsme zjistili, ten vůbec nejdůležitější cíl, jaký umělá inteligence v pozadí sociální sítě má.

Objevili jsme také neuvěřitelnou moc architektů nové budoucnosti, mezi které patří třeba Mark Zuckerberg nebo Elon Musk.  Sledovali jsme, jak druhý jmenovaný jediným tweetem o pár desítkách znaků způsobil virtuální měně Bitcoin ztrátu 150 miliard dolarů. Nakonec jsme se zamysleli nad pojmy svoboda projevu a ještě důležitější svoboda dosahu, stejně jako nad otázkou Co s tím?

Večer s Josefem Holým se konal 10. ledna roku 2022 ve Velké aule Filozofické fakulty UK.

Přejeme příjemné sledování!  :-)

Josef Holý

odborník na umělou inteligenci a algoritmy sociálních sítí

Přednáška Josefa Holého byla velmi procítěná, zcela úměrně naléhavosti svého tématu...
Přednáška Josefa Holého byla velmi procítěná, zcela úměrně naléhavosti svého tématu...

Josef Holý je odborník na umělou inteligenci a algoritmy, které sociální sítě využívají, aby propojovaly svět a ulehčovaly nám život – to je aspoň oficiální verze reality.  Pokud ale jen trochu znáte podcast Kanárci v síti z dílny autorské dvojice Josef Holý Alexandra Alvarová, bude přinejmenším tušit, že skutečnost zdaleka není tak růžová.  Profesně má aktuálně za svého zaměstnavatele Josef Holý Avast a podcastům se věnuje ve svém volném čase.

Pro mnohé posluchače jsou Kanárci v síti podcast s velkým potenciálem nepříjemně otevírat oči.  Autorské duo Josef Holý a Saša Alvarová v něm rozebírá nejrůznější kauzy a jiné dění kolem internetu, dezinformací a podobně.  A že je kolem pojmu sociální sítě historie kauz už poměrně barvitá – vždyť jen za dobu co jsou Kanárci online vzniklo 53 dílů podcastu, který se těší velké divácké oblibě. Od ledna 2022 je spjata se jménem Josef Holý přednáška „Lapeni v sociálních sítích“.

Citáty z přednášky

(Sledujte nás na Instagramu pro další zajímavé citáty ;-))

Klikněte na obrázek myší pro zvětšení