Tomáš Sedláček rozhovor:
Češi jsou řízci v knedlíku

U jubilejního desátého Stolu pro tři nám poskytl Tomáš Sedláček rozhovor o naštvaném Ježíšovi, neochotě vymýtit chudobu a penězích, které ve skutečnosti neexistují.  :-)

Poslouchej Stůl pro tři jako podcast!  :-)

Přímý odkaz na podcast s Tomášem Sedláčkem:  iTunes, Google Podcasts, Spotify

Tomáš Sedláček rozhovor u Stolu pro tři

V rozhovoru s Tomášem Sedláčkem se dozvíte například:

– Proč je jednodušší si představit konec světa než konec kapitalismu12:03

– Jak za dva roky vymýtit chudobu ve světě (a naštvat půlku Hollywoodu) – 36:03

– Jakou drastickou metodu léčby pokušení ke korupci by Tomáš aplikoval (především sám na sebe) – 1:07:53

– Ve kterém okamžiku teprve začíná být demokracie skutečně zajímavá (včetně názorné ukázky) – 1:25:06

Že s Tomášem Sedláčkem chceme rozhodně natočit rozhovor u Stolu pro tři jsme věděli hned po jeho přednášce na Fildě v listopadu 2018.  Chvilku to sice trvalo — Tomáš je vytížený jako málokdo a navíc se v té době rozhodl dopřát si pauzu v podobě sabatického gap yearu — ale nakonec se v září 2019 zadařilo.  :-)  A že to byla na jubilejní desátý kousek pořádná jízda!  :-)  Povídání s Tomášem Sedláčkem pro nás navíc představuje důležitý milník — pokud vám úplně neštimuje video rozhovor, můžete si nyní Stůl pro tři dopřávat i jako podcast!  ;-)

Rozhovor vznikl v Kavárně Hlína v Kamupusu Hybernská ve správně punkových natáčecích prostorách, které přesně seděly k duchu tohoto rozhovoru — moc za ně děkujeme!  :-)  Naše tři kamery opět dirigoval Pavel Kolouch, o střih se tentokrát nově postaral Kuba Křenek, náš videočaroděj, kterého znáte z Večerů na FF UK.  :-)

Věříme, že i díky tomuto rozhovoru dokážete aspoň trochu prokousnout svůj knedlík.  :-)  A že vám třeba pomůže vyhmatávat situace, kdy chceme víc, než můžeme…

Přejeme příjemné sledování!  :-)

PhDr. Tomáš Sedláček, Ph.D.

ekonom s příznaky filozofa

V rozhovoru s Tomášem Sedláčkem došlo i na názorné pomůcky
V rozhovoru s Tomášem Sedláčkem došlo i na názorné pomůcky

Že je Tomáš Sedláček ekonom asi nemá úplně cenu říkat. :-) Věděli jste ale například, že mezi jeho pozoruhodné záliby patří konspirační teorie a že ho stále častěji láká filozofie? Díky své knize „Ekonomie dobra a zla“ se stalo Tomášovo jméno skloňovaným doslova po celém světě, a to nejen kvůli návrhu zaměnit slovo ekonomie pojmem „humanomie“. Následovala řada dalších knih, článků na osobním blogu, desetitisíce fanoušků na souciálních sítích. V současnosti působí jako hlavní makroekonomický stratég ČSOB a dříve byl poradcem prezidenta Václava Havla. Od Institutu GDI si vysloužil označení za jednoho ze 100 nejvlivnějších světových myslitelů.

Náš kanál YouTube Tomáš Sedláček poprvé obohatil v roce 2019 svou živelnou přednáškou „Udržování neudržitelnosti aneb (Ko)lapsy ekonomie a filozofie„.

Nedávno jsme částečně pro vlastní pobavení zavedli Detektivní Index Hosta neboli DIH, který vyjadřuje, jak těžké je u daného hosta najít otázky, na které se ho ještě nikdo neptal. A musíme říct, že Tomáš má index hodně vysoký. :-) Těžko se tomu divit — kromě nespočetných rozhovorů pro nejrůznější deníky a média natočil Tomáš Sedláček podcast například několikrát v Českém rozhlase, Česká Televize mu věnovala jeden díl pořadu GEN… O to větší byla naše radost, když se záměr podařil a po téměř roce nám o Stolu pro tři Tomáš Sedláček rozhovor poskytl. :-)

Citáty z rozhovoru

(Sledujte nás na Instagramu pro další zajímavé citáty ;-))

Klikněte na obrázek myší pro zvětšení

Podělte se o příspěvek s přáteli, budou rádi! :)

Facebook
Twitter
Email
LinkedIn
Cyklus rozhovorů „Stůl pro tři“ je realizován díky velmi milé spolupráci projektu Neurazitelny.cz a Kampusu Hybernská