Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on linkedin

Tomáš Sedláček rozhovor:
Češi jsou řízci v knedlíku

U jubilejního desátého Stolu pro tři nám poskytl Tomáš Sedláček rozhovor o naštvaném Ježíšovi, neochotě vymýtit chudobu a penězích, které ve skutečnosti neexistují.  :-)

Poslouchej Stůl pro tři jako podcast!  :-)

Přímý odkaz na podcast s Tomášem Sedláčkem:  iTunes, Google Podcasts, Spotify

Tomáš Sedláček rozhovor u Stolu pro tři

V rozhovoru s Tomášem Sedláčkem se dozvíte například:

– Proč je jednodušší si představit konec světa než konec kapitalismu12:03

– Jak za dva roky vymýtit chudobu ve světě (a naštvat půlku Hollywoodu) – 36:03

– Jakou drastickou metodu léčby pokušení ke korupci by Tomáš aplikoval (především sám na sebe) – 1:07:53

– Ve kterém okamžiku teprve začíná být demokracie skutečně zajímavá (včetně názorné ukázky) – 1:25:06

Že s Tomášem Sedláčkem chceme rozhodně natočit rozhovor u Stolu pro tři jsme věděli hned po jeho přednášce na Fildě v listopadu 2018.  Chvilku to sice trvalo — Tomáš je vytížený jako málokdo a navíc se v té době rozhodl dopřát si pauzu v podobě sabatického gap yearu — ale nakonec se v září 2019 zadařilo.  :-)  A že to byla na jubilejní desátý kousek pořádná jízda!  :-)  Povídání s Tomášem Sedláčkem pro nás navíc představuje důležitý milník — pokud vám úplně neštimuje video rozhovor, můžete si nyní Stůl pro tři dopřávat i jako podcast!  ;-)

Rozhovor vznikl v Kavárně Hlína v Kamupusu Hybernská ve správně punkových natáčecích prostorách, které přesně seděly k duchu tohoto rozhovoru — moc za ně děkujeme!  :-)  Naše tři kamery opět dirigoval Pavel Kolouch, o střih se tentokrát nově postaral Kuba Křenek, náš videočaroděj, kterého znáte z Večerů na FF UK.  :-)

Věříme, že i díky tomuto rozhovoru dokážete aspoň trochu prokousnout svůj knedlík.  :-)  A že vám třeba pomůže vyhmatávat situace, kdy chceme víc, než můžeme…

Přejeme příjemné sledování!  :-)

PhDr. Tomáš Sedláček, Ph.D.

ekonom s příznaky filozofa

V rozhovoru s Tomášem Sedláčkem došlo i na názorné pomůcky
V rozhovoru s Tomášem Sedláčkem došlo i na názorné pomůcky

Že je Tomáš Sedláček ekonom asi nemá úplně cenu říkat. :-) Věděli jste ale například, že mezi jeho pozoruhodné záliby patří konspirační teorie a že ho stále častěji láká filozofie? Díky své knize “Ekonomie dobra a zla” se stalo Tomášovo jméno skloňovaným doslova po celém světě, a to nejen kvůli návrhu zaměnit slovo ekonomie pojmem “humanomie”. Následovala řada dalších knih, článků na osobním blogu, desetitisíce fanoušků na souciálních sítích. V současnosti působí jako hlavní makroekonomický stratég ČSOB a dříve byl poradcem prezidenta Václava Havla. Od Institutu GDI si vysloužil označení za jednoho ze 100 nejvlivnějších světových myslitelů.

Náš kanál YouTube Tomáš Sedláček poprvé obohatil v roce 2019 svou živelnou přednáškou “Udržování neudržitelnosti aneb (Ko)lapsy ekonomie a filozofie“.

Nedávno jsme částečně pro vlastní pobavení zavedli Detektivní Index Hosta neboli DIH, který vyjadřuje, jak těžké je u daného hosta najít otázky, na které se ho ještě nikdo neptal. A musíme říct, že Tomáš má index hodně vysoký. :-) Těžko se tomu divit — kromě nespočetných rozhovorů pro nejrůznější deníky a média natočil Tomáš Sedláček podcast například několikrát v Českém rozhlase, Česká Televize mu věnovala jeden díl pořadu GEN… O to větší byla naše radost, když se záměr podařil a po téměř roce nám o Stolu pro tři Tomáš Sedláček rozhovor poskytl. :-)

Citáty z rozhovoru

(Sledujte nás na Instagramu pro další zajímavé citáty ;-))

Klikněte na obrázek myší pro zvětšení

Podělte se o příspěvek s přáteli, budou rádi! :)

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on linkedin
Cyklus rozhovorů “Stůl pro tři” je realizován díky velmi milé spolupráci projektu Neurazitelny.cz a Kampusu Hybernská